נכסי-לשם-נדל"ן

הצנחנים 4 כפר מלל  . טל. 09-7482543  .   נייד 050-4413458

banner

אל מול התפתחות הנדל"ן של צמיחת מגדלים מול קו הרקיע, יש היום עדיין הרבה מאוד אנשים ובעיקר משפחות עם ילדים שלא יחליפו חיים בבית במושב עם שום דירה בשום מגדל יוקרתי. כמה שיותר קרוב לטבע ולאדמה יותר טוב.

משרד התיווך שלנו עשה כבר כמה וכמה עסקאות של מכירת וקניית בתים במושבים ויש לציין כי ערכם רק עולה ועולה עם השנים והקרקע משתבחת.

התהליך הזה קורה יחד עם גילוי ההנאה במגורים במושב קרובים לאזורים אורבניים עירונים שמעניקים לחיים שקט מצד אחד וקרבה לכל מקום מצד שני. מחירי הבתים במושבים מעולם לא היו גבוהים יותר מאשר בתקופה זו והם מבוקשים מאוד ע"י אנשים שרוצים לגור במושב וגם ע"י משקיעים.

 

עסקת נדל"ן מיוחדת במינה

רכישת בית במושב מתחילה מסכום של לפחות 5 מיליון ש"ח וזה כולל את נחלה א', שה הבית ששטחו בדרך כלל בין 6-10 דונם וגם את הנחלה החקלאית שנקראת נחלה ב'. ויש גם נחלה ג' שהיא השטח החקלאי המשותף לכל המשפחות במושב.

בכל מושב יש תוכנית בנייה לכל נחלה והיא זהה לכולם. על השטח הבית ניתן לבנות בית לבן ממשיך ובית לנכד.

 

בשטח שבנחלה ב' יכולה כל משפחה במושב לקיים עסק כלשהו. בעבר שטחי נחלה ב' היו שטחים חקלאיים אבל רוב האנשים שיש להם נחלה מסוג ב' עובדים מחוץ למושב ולא רוצים לעסוק בחקלאות.

 

איך לבחור בית במושב?

 

הבחירה בחיים בבית במושב קצת דומים לחיים בקיבוץ, למרות שלא חייב להיות קשר (גם בקיבוץ) בין החברים עדיין אלה הם אותם שכנים שגרים בבתים חד קומתיים לידך ולכן נוצר קשר כלשהו בין השכנים ורצוי שתיווצר גם איזו שהיא הרמוניה של חיים.

 

חשוב מאוד לברר מהו הרכב האוכלוסייה במושב משום שיש הרבה מאוד מושבים בארץ שהיו תחילה ישובים כפריים של עולים חדשים מארצות מוצא שונות ובדרך כלל בכל מושב יש את הגרעין המייסד שהגיע מארץ מסוימת. כך יש מושבים שהרוב בהם הם דרום אפריקאים, גרמנים, הונגרים וכו'. המידע הזה אמור לתת לכם מושג על מי השכנים שלכם.

 

חשוב גם לבדוק אילו תשתיות יש במושב, מערכת חינוך, דרכי תחבורה, פעילות קהילתית ועוד. יש לציין כי מושבים בהתחדשות מעידים על נדידה של זוגות צעירים ומשפחות למקום ואמורים לתת מושג על המרקם החברתי המתהווה, כולל על החברה שיכולה להיות לילדים במקום כזה שהיא חשובה מאוד בעיקר משום שמדובר על מושב ולא על עיר.