נכסי-לשם-נדל"ן

הצנחנים 4 כפר מלל  . טל. 09-7482543  .   נייד 050-4413458

banner

בכל עיר בארץ שנבנתה על כפרים היסטוריים באזור יש את הבתים "מפעם" שלה, הבתים ההיסטוריים שהחלו את בניית העיר הזו ושבמקור, כמו כל מדינת ישראל היו כפר, ישוב חקלאי ועוד.

יש מקומות שההיסטוריה הנדלנית שלהם נכחדה נוכח פרוייקטים של בנייה ולא נותר זכר מבתי העבר שלה ויש ערים שצמחו והובילו את צביון העיר על סמך בתי העבר שלה וכזו היא הוד השרון.

אם אתם מסתובבים בהוד השרון תוכלו להיתקל בהרבה מאוד בתים מפעם בישובים: רמתיים, כפר הדר, רמת הדר ומגדיאל שהן ארבעת הישובים החקלאיים שאוחדו ב-1964 תחת השם: הוד השרון ובשנת 1990 הוכרזו כעיר. מדובר על ישובים שהוקמו ע"י בני העלייה הרביעית שעסקו בחקלאות.

הוד מהדר כשמו של הכפר- הוד השרון

כפר הדר, אחת מ-4 המושבות של הוד השרון הוקמה ע"י חלוצי העלייה הרביעית בשנת 1927ככפר חקלאי עם פרדסים ומכאן גם שמו של הכפר- הדר. יש היום בהוד השרון בתים פרטיים להשכרה או למכירה בכפר הדר בצביונם הישן והמיוחד, בתים כמו פעם שנושקים אל האוויר והנוף הפתוח. מגורים בבית כזה, הם מגורים בתוך אווירה של פעם, משום שהבתים של פעם עוצבו בצורה פשוטה ושימושית, לחקלאים בנפשם ויש משהו מאוד נוח, מרווח ונעים בבתים הללו.

רמתיים הוקמה בשנת 1925 ע"י עירוניים שביקשו להקים כפר המתבסס על פרנסה מחקלאות,היא נקראה רמתיים משום היא בנוייה מ-2 גבעות ושקע ביניהן.

רמת הדר נוסדה בשנת 1938 ע"י עולים מגרמניה בני העלייה החמישית, בסמוך לרמתיים עם בתים חד קומתיים לצד משק חי של כל משפחה.

מגדיאל הישוב החקלאי הרביעי שאוחד קם ע"י אנשי חזון, יוצאי פולין שביקשו להיות איכרים בארצם. עד 1918 היה השרון חלק זנוח בארץ, אבל לאחר המלחמה הוא הפך לחלק מרכזי ותוסס.

 

עיצוב בתים פרטיים מפעם- הוד השרון

גם אדריכלות של בתים משקפת תקופה, צורת מחשבה, עולם. הבתים הפרטיים המוצעים היום למכירה או להשכרה בהוד השרון, מכונים "בתים מפעם" ולא בלי משים. לבתים מפעם יש אדריכלות של פעם, בתקופה בה הפשטות, הקרבה לאדמה והאיכרים שגרו בהם ביקשו להתגורר בבית שמשדר חום של משפחה וזה מתבטא גם בעיצוב. בתים פרטיים מפעם באזור הוד השרון הם בתים שמה שמאפיין אותם זה חלונות גדולים, פונים אל הנוף, חללים גדולים בתוך הבית, כל מרווח, נושם ומתחבר אל המרחבים שבחוץ אל הטבע הפורח.