נכסי-לשם-נדל"ן

הצנחנים 4 כפר מלל  . טל. 09-7482543  .   נייד 050-4413458

banner

מה שהופך את הוד השרון לאחד המקומות הכי מבוקשים למגורים בקרב משפחות עם ילדים וזוגות צעירים זה השילוב המנצח בין תנופת פיתוח לסביבה ירוקה. בעירית הוד השרון נוהגים גם בשקיפות מלאה בכל הקשור לאיכות הסביבה כולל מתקני מחזור בכל רחובות העיר, אתרי מטמנה של פסולת בניין ושמירה על העיר הכי ירוקה בארץ גם כעיר נטולת מאניירות, סוג של פשטות כפרית שמעצימה את הכפריות ואת אורח החיים בחיק הטבע, מול מגמות של בנייה נדלני"ת "מושחתת". הוד השרון שומרת על פרופיל נמוך בכל מה שקשור לבנייה, ואף שהקרקע שלה מבוקשת, אין אינפלציה בשטחים חקלאיים להפשרה, מה שמעיד על תכנון מראש.

שטחים חקלאיים להפשרה בהוד השרון

בשנים האחרונות אנו שומעים על יותר ויותר אפשרויות רכישה של שטחים חקלאיים המיועדים להפשרה- כלומר אלה הם שטחים שבזמן מסוים יקבלו אישור בנייה.

שטחים חקלאיים מבוקשים מאוד ע"י אנשים כהשקעה וגם ע"י תושבי חוץ. בין השטחים החקלאיים הכי מבוקשים נמנים השטחים של הוד השרון ובקרבתה.

הוד השרון היא בין המקומות המובילים בשטחי הקרקע החקלאית שבתחומה, ולאט לאט מופשרים שטחים כאלה ויש בעיר תנופת בנייה של מגדלי מגורים לצד הטבע הירוק, מה שהפך את העיר הזו ואת השטחים החקלאיים שבה ל"מציאות" נדל"ן.

 

מהי הפשרת שטחים חקלאיים ?

הפשרת שטחים חקלאיים למשל בהוד השרון היא בקשה שמגיש בעל הקרקע לוועדה המחוזית לבנייה בעירייה ובה הוא מבקשת לתת לו היתר בנייה. היתר בנייה כזה יכול לארוך גם 15 שנה ולכן בנושא הזה של הפשרת קרקע ובנייה עליה דרוש יותר מהון עצמי גם הרבה סבלנות.

כדי לרכוש קרקע חקלאית ולא "חתול בשק" רצוי מאוד לבדוק כל מיני היבטים שנוגעים לקרקע הזו. אם למשל תרצו לרכוש שטחים חקלאיים בהוד השרון תצטרכו לבדוק ראשית את תוכנית בניין ערים שקשורה למיקום הגיאוגרפי המסוים שלכם, אם יש איזה שהוא יזם שדוחף קדימה את כל העניין ועשוי לגרום לו לקרות. האם יש תקציב לעבודות הפיתוח והאם יש איזה תוכנית עירונית כלשהי שקשורה לאזור הזה- זה בהחלט עשוי לגרום לפרוייקט להתהוות.

 

טיפים למעוניינים בשטחים חקלאיים בהוד השרון:

 1. יש לשים לב לכך שלקרקע יש תוכנית לשינוי יעוד.

 2. היא קרקע בביצוע או גובלת בקרקע בנויה.

 3. קרקע שקיבלה היתרי בנייה.

 4. קרקע שכבר החל בה שלב הפיתוח.

כעיקרון ככל שהקרקע החקלאית שאתם מתעניינים בה סמוכה לקרקע בנויה, 

יש סיכוי רב שזה יקרה גם לשטח החקלאי שאתם מתעניינים בו.